Do czego służy pasek do spodni chyba wie każdy mężczyzna. Niestety nie tylko do podtrzymania ich na swoim miejscu, a takie twierdzenie pojawia się jako pierwsze, prawda? Zupełnie inaczej ma się to w rzeczywistości – paski kochamy nie tylko za to, jaka funkcje spełniają, ale za to co dają w stylizacji – niepowtarzalność, odzwierciedlenie duszy faceta. Są i tacy którzy uważają je za zbędny detal dzielący tylko sylwetkę na pół. Istnieje także grupa mężczyzn, dla których pasek to zupełna konieczność  z wiadomych powodów.

Letnie paski różnią się od całorocznych. Jakie wybierać ?

Ważny jest materiał – on przykuwa nasz wzrok i uwagę. Często jest to skóra naturalna, która zimą powinna być grubsza i ciemniejsza a latem – jaśniejszego koloru. Wybór jest przecież duży. Jasne paski skomponują się ze zwykle jaśniejszymi wiosna i latem ubraniami, nie będą rzucały się w oczy a tylko delikatnie podkreślą look. Istotny jest także kolor wybarwienia skóry. Eleganckie, bardziej połyskujące sprawdza się do wytwornych kreacji na wyjścia bardziej oficjalne. Te zamszowe czy w kolorze camel są bardziej swobodne, nadające się o szortów i koszuli czy t-shirtu. Podobnie z paskami plecionymi – to teraz na topie. Można dostać je nie tylko w naturalnym kolorze, ale i barwione na granatowo czy z mieszanych elementów skóry białej z niebieska, czy czerwonej. Zapewne są one nieszablonowe.

Zamiennikiem dla skóry naturalnej może być bawełna. Także w splocie jest wiele tańszy, a jakże wyjątkowy. Paski bawełniane na ciepłe miesiące są ok, można dobierać ich kolory i wzory w zależności od stylu i odwagi – można zaszaleć wszakże z bardziej wyraźnymi kolorami, tylko ciepłymi. Ich minusem może być szybkie rozciąganie się, choć producenci wzmacniają je specjalnymi taśmami. Takich warto szukać, by posłużyły ciut dłużej. Optymalnym rozwiązaniem mogą okazać się paski łączone z bawełny i skóry – duet fantazyjny i niepowtarzalny, a przy ty niemal niezniszczalny.

Co z detalami?

One są ważne tak samo, jak materiał z jakiego pasek jest wykonany. Głownie mowa tu o klamrach. Latem winny być delikatniejsze niż zima, mniej rzucające się w oczy bo to tekstura samego paska ma być numerem 1.