Koszula przestaje już być tylko „bielizną” pod dobrze skrojony garnitur. Jest czymś więcej, dlatego pojawiają się na nich odważne wzory, ciekawe kolory i dopasowanie. Na wiosnę 2018r. trendami są koszule w prążki, kratkę a nawet kółka. Co warto nosić w tym sezonie?

Na co dzień sprawdzi się koszula w błękitne prążki. Mimo upływu lat ten akurat wzór jest niezmienny i modny. Oczywiście do eleganckiego zestawu też się nada. Wygląda fajnie w połączeniu z chinosami na np. mniej oficjalne wyjścia. Niebieskie prążki są na topie głownie z racji świeżości i delikatnej kolorystyce, idealnej na wiosno-letnie klimaty.

Podobnie  z delikatnymi kółkami na koszuli. Także w niebieskiej kolorystyce, bo kółka są z daleka niewidoczne (tworzy się obraz błękitnej koszuli).

Kratka, nawet bardziej wyrazista, to kolejny hit sezonu. Wbrew pozorom nie jest krzykliwa, dobrane odpowiednio kolory sprawia, że można w niej wyglądać naprawdę świetnie. Na wiosnę super rozwiązanie, tłumiące szara rzeczywistość.

Większe wyjścia to koszula na spinki rzecz jasna. Także w niebieskim, delikatnym odcieniu daje efekt elegancji. W garniturze każdy mężczyzna wyglądać może zacnie, a w takiej koszuli, z detalami w postaci szykownych spinek na makietach będzie hitem. Do tego wyróżniamy się w takiej subtelnie. Granatowe garnitury są ok, a błękitna koszula w miejsce białej będzie nieco ten granat ocieplała. Dodatkowo błękit świetnie podkreśla delikatną jeszcze opaleniznę.

Smokingowe koszule tez warto mieć w szafie. Najwyższa elegancja, czyli smoking u mężczyzny, dzisiaj króluje na wielu balach i większych przyjęciach okolicznościowych. Biała koszula z krytą plisą będzie dodatkiem perfekcyjnym w tej stylizacji. Będzie zjawiskowa i jednocześnie intrygująca.

Poza wspomnianymi must have warto mieć w szafie także cieplejszą koszulą w kratkę (może flanelową?), można ją wykorzystać zamiast bluzy w miejskiej stylizacji.